Hemen arayın:
+90 533 874 03 13

Bebek Sahibi Olmak

Bebek Sahibi Olmak

Bebek sahibi olmak, kadın ya da erkek her insanın, en doğal hakkıdır. Kimileri için önemsiz gibi görünen bu olgu, yıllarca sağlıklı bir çocuk sahibi olmak adına uğraş veren çiftler için oldukça hassas bir konudur. Ertelenen gebelik planları, geçirilen operasyonlar ve bir takım sağlık problemlerinden ötürü, günümüzde pek çok kadın hamile kalmada engellerle karşılaşabiliyor. Aynı durum erkekler için de geçerli olabiliyor. Geçirilen ateşli hastalıklar ya da meslek koşullarından ötürü gelişen damarsal sorunlardan ötürü, sperm kalite ve oranlarında ciddi düşüşler yaşanabiliyor ve bu durum azospermi dediğimiz, artık hiç sağlıklı sperm üretimi olmayan duruma kadar gidebiliyor.

Çiftler, ister doğal yollardan isterse de tüp bebek tedavileri ile bebek sahibi olmaya karar verdiklerinde, kendilerini genel bir taramadan geçirmelidirler. Kadının hormonal yapısı, yumurtlama fonksiyonları ve rahim sağlığı mutlaka kontrol edilmelidir. Kadınların her yıl yaptırması gereken, Pap Smear dediğimiz, rahim ağzı tarama testi mutlaka görülmelidir. Erkek detaylı bir spermiyogram ile spermlerinde herhangi bir problem olup olmadığını araştırmalıdır. Hem kadın hem de erkek, çocuklarına geçebilecek, Akdeniz anemisi vb. genetik bir hastalıklarının ya da kromozomal bir sıkıntılarının bulunup bulunmadığına baktırmalı, bulaşıcı hastalık kontrollerini de yaptırmalıdır. Aslında tüm bu kontroller, evlenmeden önce ya da evlendikten hemen sonra yapılırsa çok daha doğru olur. Çünkü erkekte bir sperm azalması ya da kadında bir yumurta rezervi düşüşü gibi durumlar görülürse, çiftler bebek planlarının ertelemez, böylece daha rahat çocuk sahibi olabilirler.

Fazla kilo, her türlü çalışan sistemi etkilediğinden, yumurtlama üzerinde de ciddi etkiler yapmaktadır. Dolayısıyla kadında fazla kilo varsa, adet düzensizliği varsa, Polikistik Over Sendromundan şüphelenilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır. Şeker düzeyi ve tiroid hormonları incelenmeli, gebeliğe engel oluşturabilecek faktörler düzenlenmelidir.


Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 03 13
Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sezen ATAL Kıbrıs Tüp Bebek

Sezen ATAL
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.