Hemen arayın:
+90 533 874 24 14

Blog Makalelerimiz Sayfa 4

Endometriozis ve Polikistik Over Nedir ?

Endometriozis ve Polikistik Over Nedir ?

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip'in Endometriozis ve Polikistik Over Nedir? başlıklı makalesi: Endometriozis sık karşılaşılan ve üreme çağındaki kadınları etkileyen bir hastalıktır.Normalde rahim içini örten zar tabakasının olması gereken yer dışında herhangi bir yerde bulunmasıdır. Endometrium dokusu ister rahim içinde isterse dışında olsun adet siklusu sırasındaki östrojen ve progesteron düzeylerindeki yükseliş ve düşüşlere duyarlıdır.

Donasyon ve Cinsiyet Tayini

Donasyon ve Cinsiyet Tayini

Doğurganlık her an kaybedilebilecek bir durumdur. Artık kadınlar çok genç yaşta bile bilinmeyen sebeplerle erken menapoza girebiliyorlar. Bunun yanı sıra herhangi bir nedenle yumurtalıklarına operasyon yapılan ve yumurtalık dokusunun tamamını veya ciddi bir kısmını kaybeden kadınlar da doğurganlık yeteneğini kaybediyor.

Bebek Sahibi Olmak

Bebek Sahibi Olmak

Bebek sahibi olmak, kadın ya da erkek her insanın, en doğal hakkıdır. Kimileri için önemsiz gibi görünen bu olgu, yıllarca sağlıklı bir çocuk sahibi olmak adına uğraş veren çiftler için oldukça hassas bir konudur.

Normal Doğum mu yoksa Sezeryan mı?

Normal Doğum mu yoksa Sezeryan mı?

Eğer gebe kadının sağlık durumu elveriyor ve normal doğuma engel teşkil edecek bir durum yoksa öncelikle vaginal doğum tercih edilmelidir. Maalesef ki toplumda normal doğum fobisi olan kadın sayısı bir hayli artmış olduğundan son yıllarda elektif sezeryan dediğimiz isteğe bağlı sezeryan oranları da paralel olarak yükselmiş bulunuyor.

Tüp Bebek Nedir ve Nasıl Yapılır?

Tüp Bebek Nedir ve Nasıl Yapılır?

Anne adayının, çeşitli hormon preparatları geliştirilen ve arttırılan yumurtaları, istenilen olgunluğa eriştiğinde, uzman doktor tarafından toplanır ve baba adayından alınan sperm ile laboratuvar ortamında dölleme gerçekleştirilir. Embriyolar 3 ya da 5 günlük olduklarında ise, kadının rahmine transfer edilir.

Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 24 14
Whatsapp ile ücretsiz arayın / mesaj atın

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Koordinatörümüz

Tarkan Çevirgen Kıbrıs Tüp Bebek

Tarkan Çevirgen
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.