Hemen arayın:
+90 533 874 03 13

Embriyoskop

Embriyoskop

Yurtdışındaki uygulamalarda, tüp bebek gebelik oranlarını ciddi şekilde arttırmasıyla ilgili olarak, adından oldukça sık söz ettirmeye başlayan Embriyoskop (EmbryoScope) uygulaması, Kıbrıs’ta yalnızca Mucize Ekip tarafından çiftlere sunulmaktadır. 

Embriyoların içerisinde saklandığı, klasik inkübatörlerde, embriyonun bölünme süreci değil, yalnızca son durumu görülebildiğinden, embriyoların bu süreçler arası gelişimleri görülememekte, dolayısıyla da embriyo transfer günü, ilgili embriyoların gelişim süreçleri hakkında bilgi olmadığından ve hangi embriyonun gebelik şansının daha yüksek olduğu kesin olarak bilinemeden, en gelişmiş olduğu düşünülen embriyolar anne adayına transfer edilmekteydi.

Özellikle ilerleyen yaştan dolayı, yumurta rezervi tükenmesi, kalite düşüklüğü gibi sorunlardan ötürü, son şansları olan çiftler için, en doğru embriyoyu seçerek, gebelik elde etmek hayati bir konu oluyor. Bu aşamada, Mucize Ekip'imizle ile bebek sahibi olmak isteyen çiftler için, Kıbrıs'ta İLK ve TEK olan, yenilikçi ve kesin bir yöntem var. 

Embriyoskop adı verilen sürekli embriyo izleme sistemi ile, embriyoların gelişim süreci 7/24 izleniyor ve hangi embriyonun başarılı bir şekilde gebelikle sonuçlanacağı bilgisine kolaylıkla erişilebiliyor. Daha önceki tüp bebek tedavilerinde embriyo kalitesizliğinden ötürü başarısızlık yaşamış olan, ve dolayısıyla, tüp bebek tedavi sürecini, Mucize Ekip'te tamamlamaya karar veren çiftler, bu ileri embriyoskop uygulaması ile gebelik şanslarını yüksek oranda arttırmayı da başarmış oluyor. Embriyolar üzerinde gerçekleştirdiğimiz gözlemin, 24 saat boyunca sürmesi sayesinde, embriyoların bölünme zamanları kesin olarak belirlenebiliyor ve insan hatalarından dolayı ortaya çıkabilecek risklerin sıfıra inmesiyle, anne ve baba adaylarının istedikleri bebeğe ulaşmaları düşündüklerinden daha da kolay gerçekleşebiliyor.

embriyoskop kıbrısEmbriyoskop Sistemi

Tüp bebek tedavilerinde, yumurta ve sperm hücreleri döllendikten sonra, transfer edilecekleri güne kadar embriyolar, inkibatörlerde saklanır. İnkübatörde saklama süresi, embriyo kalitelerine göre 3 ile 5 gün içerisinde değişim göstermektedir. Geleneksel inkübatörler kullanıldığında, embriyolar incelenebilmek için, inkibatörden çıkarılmalı ve inceleme tamamlandığında, tekrar yerleştirilmelidir. Bu durum, embriyoların zarar görmesine neden olabilen bir durumdur, özellikle de embriyoları hassas olan çiftlerde, Kıbrıs’ta yalnızca merkezimizde bulunan Embriyoskop sistemi sayesinde, embriyolar hiç ortamlarından ayrılmadan, 7/24 izlenebiliyor, kaydedilebiliyor ve embriyoların zarar görmesi tamamen önlenebiliyor. Gelişimleri çok yakından takip edilebildiğinden de, en yüksek potansiyele sahip embriyolar arasından, gebelik elde etmek için en doğru seçimler yapılıyor.

Embriyoskop Avantajları

  • Kıbrıs’ta yalnızca Mucize Ekip'te bulunan Embriyoskop ile, embriyolarınızın tüm gelişimleri, özel bir kamera sistemi ile 7/24 takip edilirBu takip esnasında, embriyonunuzun gelişim gelişim aşamasında, ışıkla teması engellendiğinden, dış ortam etkileri de tamamen engellenmiş olur. 
  • Embriyoskop içindeki özel filtre sistemi ile, havanın sürekli temiz olması sağlanır, böylece gaz/sıcaklık gibi değişimler embriyolarınızı etkilemez. 
  • Embriyolarınızın ortamları değiştirilmeden, farklı zamanlardaki hücre bölünmeleri gözlenir, kaydedilir ve raporlanır, dolayısıyla transfer günü, gebelik oluşturma ihtimali ve rahim içine tutunma ihtimali en yüksek embriyolarınız seçilir.
  • En iyi gelişim gösteren embriyonun seçimiyle, kromozom yapısı kaynaklı anomaliler tahmin edilebilir.
  • Çiftlerimize, embriyo transfer günü, embriyolarının gelişimi ile ilgili, rapor ve CD sunulur.

Dünyadaki araştırmalar göstermiştir ki, embriyoskop kullanımı ile, zayıf embriyolardaki GEBELİK ORANLARINDA %20'ye varan ARTIŞLAR gözlenmiştir. Bu yüzden, tedavilerimizin yanında, yalnızca embriyoskop sistemimizden yararlanabilmek için, dünyanın dört bir tarafından hastamız, Mucize Ekip'i tercih etmektedir.


Embriyoskop (EmbryoScope), standart inkübatörler farklı olarak, çok daha az sayıda hastanın embriyolarını barındırabilecek şekilde tasarlandığından, embriyo gelişimlerini embriyoskop içerisinde sürdürmek isteyen hastalarımız, önceden randevu almaktadır. 

Embriyoskop sistemi, her hastaya özel ekipman kullanımı ve özel takip/raporlama gerektirdiğinden, tüp bebek tedavinize az da olsa, ek maliyet getirmektedir. Dolayısıyla, tedavinizde embriyoskop kullanmayı tercih ediyorsanız, lütfen çekinmeden bize ulaşın. 


Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 03 13
Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sezen ATAL Kıbrıs Tüp Bebek

Sezen ATAL
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.