Hemen arayın:
+90 533 874 03 13

IMSI

IMSI

En zayıf spermlerle bile yüksek başarı: IMSI Nedir?

KIBRIS'TA, YALNIZCA MUCİZE EKİP'TE uygulanan, IMSI yöntemi, standart tüp bebek tedavilerin kat kat üzerinde, ulaşılabilecek en yüksek gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin, özel mikroskoplar altında seçilmesi işlemidir.

Standart ICSI (mikroenjeksiyon) sürecinde kullanılan mikroskoplar, sperm hücreleri yalnızca 400 ile 600 kat büyütmektedir, bu büyütme, sağlıklı spermler için yeterli olmakla birlikte, zayıf spermlerde ve morfolojisi %4'ten daha düşük olan spermlere yetersiz kalmaktadır. IMSI kullanılırken ise, her bir sperm x6000 kat daha fazla büyütülerek, sperm hücresi çekirdek alanına kadar incelenebilmekte, böylece de en iyi sperm hücreleri seçilebilmektedir.

Tıbbi çevrelerce de kabul edilmiştir ki, IMSI kullanılarak gerçekleştirilen tüp bebek tedavilerindeki gebelik oranları, klasik mikroskoplarla gerçekleştirilen tedavilerle karşılaştırıldığında, çok yüksek oranlarda olmaktadır.

IMSI tekniğinde kullanılan özel mikroskoplarla, her spem hücresi en az 6000 kat bütüyüldüğünden, spermdeki morfolojik yapı ve DNA hasarları dahi görülebilmekte, en iyi sperm hücreleri ICSI işlemi için en hızlı şekilde ayrıştırılmaktadır.

Her bir spermin, detaylı incelenmesiyle, erkekteki sperm sorunlarına bağlı gerçekleştirilen tüp bebek tedavilerinde, en yüksek embriyo gelişmesi ve dolayısıyla klasik mikroskoplara göre, çok daha yüksek gebelik oranları elde edilmektedir. 

imsi kıbrısIMSI Hangi Hasta Erkeklerde Uygulanmalıdır?

 1. Spermiyogram sonucunda, morfoloji oranı %4'ün altında bulunan erkeklerde,
 2. Sayıca spermi düşük olan erkeklerde,
 3. Sperminde DNA hasarı olabilecek erkeklerde,
 4. Yaş faktörü olan erkeklerde (35 yaş üzeri),
 5. Yoğun Sigara, alkol vb. kullanımına bağlı, sperm kalitesi bozulmuş olan erkeklerde,
 6. Yumurtada sorun olmamasına rağmen, spermden ötürü bir türlü embriyo gelişimi sağlanamayan erkeklerde,
 7. Yumurtalar sağlıklı olmasına karşın, tekrarlayan düşük öykülerinde,
 8. Yaşla birlikte, kadındaki yumurta sayısının azalmasıyla, döllenme ve gebelik ihtimalini arttırmak isteyen çiftlerde.

Özetle IMSI Avantajları

 1. Gebelik sağlama açısından en doğru sperm hücresinin, tek bakışta seçimi
 2. 6000 kattan daha fazla büyütülen spermlerde, anormalliklerinin tespiti
 3. En hızlı ve en kısa Mikroenjeksiyon (ICSI) süresi
 4. Klasik mikroskoplara göre, yüksek oranda artan embriyo gelişimi 
 5. Artan döllenme oranları ile ARTAN GEBELİK ORANLARI
 6. Sperm sorunları ile bağlantılı düşüklerin önlenmesi,
 7. Sperm hücrelerinin ekran görüntülerinin ve videolarının kaydedilmesi ve detaylı bilgi amacıyla, çiftlerle paylaşılması.

IMSI tekniği ile, en iyi sperm hücrelerinin teker teker ayrıştıtılması ile gerçekleştirilen mikroenjeksiyonlarda, klasik mikroskoplara göre, çok daha yüksek oranda embriyo gelişimi ve çok daha yüksek gebelik oranları.

KIBRIS'TA YALNIZCA MUCİZE EKİP'TE UYGULANABİLEN, IMSI tekniği, her bir hasta için özel olarak kullanılan laboratuvar materyalleri, analiz süreci ve özel mercek sistemi gerektirdiğinden, standart sistemlere göre daha maliyetli bir uygulamadır, dolayısıyla tedavi ücretlerine az da olsa, ek bir maliyet olarak yansımaktadır.

 


Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 03 13
Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sezen ATAL Kıbrıs Tüp Bebek

Sezen ATAL
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.