Hemen arayın:
+90 533 874 24 14

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi | Himenoplasti

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi | Himenoplasti

Kalıcı kızlık zarı dikimi, Kıbrıs Tüp Bebek'mizde Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip tarafından başarıyla gerçekleştirilen yarım günlük bir işlemdir. Kıbrıs Kızlık zarı dikimi, himenoplasti veya kızlık zarı onarımı işlemi, kızlık zarının eski yapısına kavuşması ve cinsel ilişki sırasında kanama olabilmesi için yapılan, cerrahi bir operasyondur. Cinsel birlikteliğin uzunluğu ya da kızlık zarının yırtılmasının ardından geçen sürenin uzunluğu, kızlık zarı dikimi işlemi için herhangi bir olumsuzluk yaratmamaktadır.

Kızlık zarı, tıp dilinde hymen olarak bilinmekte ve vajina iç dudaklarının 1.5cm içerisinde bulunmaktadır. Kızlık zarı, cinsel birliktelik, jinekolojik muayene, mastürbasyon ya da o bölgeye gelen bir darbe sonucu yırtılabilmektedir. Kızlık zarının yırtılması sırasında az bir miktar kanama olması beklenir fakat bazı esnek yapılı zarlarda kanama olmayabilir, bu gibi esnek kızlık zarları yalnızca doğum sırasında yırtılabilmektedir.

Geçici ya da kalıcı olmak üzere, iki farklı, himenoplasti (kızlık zarı dikimi) operasyonu vardır. Geçici onarım yalnızca bir hafta kadar geçerli olmaktadır, kendiliğinden açılmakta ve dolayısıyla da kanama garantisi verilememektedir. Merkezimizde uygulanan yöntem kalıcı kızlık zarı dikimidir (Flep Yöntemi) ve kanama garantisi en yüksek işlemdir. Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu, anestezi altında yapılan ve bir sonraki cinsel ilişkiye kadar, uzun yıllar kendini koruyan bir yöntemdir. Dolayısıyla, bir sonraki ilişkide kanama şansı çok yüksektir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı onarımı operasyonu anestezi altında yapıldığından, hasta hiçbir ağrı ya da sızı hissetmemektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi kıbrıs işlemi sonrasında, hasta, doktorun uyarılarını göz önünde bulundurarak, hayatına kaldığı yerden aynen devam edebilmektedir. 

Kızlık zarının onarıldığını ya da kızlık zarının dikildiğini, konunun uzmanı bir doktor dışında, herhangi bir kişinin anlaması mümkün değildir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi ile ilgili bilinmesi gerekenler:

  • Merkezimizde gerçekleştirilen, kalıcı kızlık zarı dikimi (Flep Yöntemi) operasyonu, bilinen en garantili yöntemdir ve dolayısıyla kanama ihtimali en yüksek işlemdir.
  • İşlem 20-30 dakika sürmektedir.
  • İşlemden en fazla 2 saat sonra hasta taburcu edilmekte ve sorunsuz şekilde hayatına devam etmektedir.
  • Kızlık zarı dikimi için, Kıbrıs'a günübirlik gelmek (sabah gelip, öğleden sonra dönülebilir) yeterlidir. Kalmaya gerek yoktur.
  • Genel ya da lokal anestezi ile yapılmaktadır. Anestezi altında yapıldığından, hasta acı ya da ağrı hissetmez.
  • Kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi için, en az 5 gün öncesinde randevu almak gerekmektedir.

Merkezimizde yapılan, kızlık zarı dikimi kıbrıs işlem ücretini öğrenmek ve randevunuzu almak için, aşağıdaki telefon numaramızdan veya iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.


Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 24 14
Whatsapp ile ücretsiz arayın / mesaj atın

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Koordinatörümüz

Tarkan Çevirgen Kıbrıs Tüp Bebek

Tarkan Çevirgen
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.