Hemen arayın:
+90 533 874 03 13

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip | Mucize Ekip

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip

Tüp Bebek Uzman Doktorumuz


Uzman doktorumuz, Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP, 2000 yılında, Uludağ Üniversitesi Tıp fakültesi'nden, mezun olduktan sonra, 1.5 yıl kadar süreyle, Osmaniye Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekimlik yaptı ve Mersin Devlet Hastanesi'nde de 6 ay süreyle koroner yoğun bakımında ünitesinde çalıştı. 2003'de TUS ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'ne başladı. 2.5 yıl, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde görev aldıktan sonra, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, ihtisasın yarı süresini tamamlamak üzere çalışmaya başladı. 2008 yılında ihtisasını bitirdi ve Kıbrıs Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nde kadın doğum uzmanı olarak göreve başladı.

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip, kariyeri boyunca, Kadın Hastalığı-Sağlığı, Kadın Doğum ve Jinekoloji alanında yoğun çalışmalarda bulunmuştur. Erken Doğumun Nedenleri ve Menopozda Kemik Erimesinin Önlenmesi konularında yaptığı araştırmaları, yurt dışı yayın olarak kabul görmüştür. Jinekoloji alanındaki uzmanlığının yanında, Ultrasonografi, Laparoskopi konularındaki sertifikalarıyla birlikte, Yenidoğan Resüstasyonu, Ürojinekoloji, Infertilite ve Üreme Endokrinolojisi ve Histereskopi konularında, kapsamlı eğitimleri bulunmaktadır.

Kıbrıs Doğuş Tüp Bebek Merkezi'nde 6 yıl boyunca uzman doktor olarak çalışmasının ardından, halen Kolan British Hospital bünyesindeki Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'nde mucize ekip'i ile çalışmalarını sürdürmekte olan ve çocuk sahibi yaptığı binlerce hasta ile, Kıbrıs'ta Tüp Bebek alanında başarılarıyla önemli bir isim yapan Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip'in mutlu bir evliliği ve biri kız, biri erkek, 2 çocuğu bulunmaktadır.

Doktorumuzdan Mektup...

"Değerli anne ve baba adayları;
Ekibimizin ana amacı öncelikle sizin sağlığınıza olumsuz etki yapmadan, mümkün olduğunca fazla çifti, sağlıklı bebek sahibi yapabilmektir. Bu bağlamda 20 kişilik ekibimiz 7/24 büyük bir özveri ile çalışmaktadır.
Size daha iyi hizmet verebilmek için işlem öncesi detaylı olarak bilgilerinizi alıp, tüm testlerinizin tam olmasına gayret gösteriyoruz. Detaylara önem verdiğimiz taktirde başarı kaçınılmaz olacaktır.
İşlem öncesinde ve işlem sırasında tüm bilgiler hem direkt olarak hem de hasta koordinatörlerimiz tarafından size detaylı olarak verilecektir. Her türlü sorununuzda, her an bizlere ulaşabileceğinizi bilmenizi isteriz.
Sağlıklı yarınlara beraber ulaşabilmek dileğiyle..."

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi


İrem Berk

İrem Berk

Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz


Deneyimli hasta koordinatörümüz İrem Berk, 2005 senesinde, mühendislik fakültesini, yüksek dereceyle tamamlamış, dört yıllık üniversite eğitiminin sonrasında, aynı başarı seviyesiyle yüksek lisansını da alarak, eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisansın ardından, 2007 senesinden bu yana, Türkiye başta olmakla birlikte, Fransa ve farklı ülkelerde aldığı eğitim, seminer ve sertifikalarıyla kendisini alanında geliştirerek, uzmanlığını almıştır.

2012 yılından bu yana, uzman doktorumuz  Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz’un hasta koordinatörü olarak görevini sürdüren İrem Berk, tüp bebek tedavisi için Kıbrıs'ı ve merkezimizi seçen çiftlerin tüm ön hazırlık ve tedavi süreçleri ile yakından ilgilenmekte, bu duygusal anlamda zorlu tedavi sürecini, bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin akıllarına takılan her türlü sorularına getirdiği çözümler, yönlendirmeler ve psikolojik destek ile rahat bir tatil sürecine dönüştürmektedir. Tedavi sürecinde, ilaç kullanımlarından, test ve kontrollere kadar, her konuda çiftleri yönlendiren İrem Berk, tedavi sonrasında, doğuma kadar geçen sürede, hastalarımızın ihtiyaç duyduğu psikolojik desteğini sürdürmektedir.


Sezen ATAL

Sezen ATAL

Klinik Embriyoloğumuz


Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nden İngilizce ve Matematik odaklı olarak mezun olduktan sonra, lisans eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Biyoloji alanında üç yılda yüksek akademik başarıyla tamamladı. Daha sonra aynı üniversitenin Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri Bölümü, Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine devam etti. Ankara Gazi Üniversitesi'nde "Klinik Embriyolog Laboratuvar Sorumlusu" unvanı için başarılı bir şekilde eğitim ve sınavı tamamlayarak "Kıdemli Embriyolog" unvanını kazandı.

Yıllar içinde Türkiye, Kuzey Makedonya, Kosova, Arnavutluk, Özbekistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde birçok klinikte Kurucu Üye ve Laboratuvar Sorumlusu Kıdemli Embriyolog olarak görev yaptı. Araştırma ve eğitim faaliyetlerine katılarak çeşitli bilimsel çalışmalara katkı sağladı ve birçok lise ve üniversite öğrencisine mentorluk yapmanın yanı sıra birçok genç embriyologun mesleki gelişimine rehberlik etti.

Şu anda kliniğimizdeki Laboratuvar Sorumlusu Kıdemli Embriyolog rolünü tecrübesi ve başarı geçmişiyle sürdürmeye devam ediyor.


Ayşe LİMAN

Ayşe LİMAN

Embriyoloğumuz


Kuzey Kıbrıs, Gazimağusa şehrinde doğan, mucize ekibimizin çalışkan ve sıcak kanlı üyesi, Embriyolog Ayşe Liman, lise eğitimini Bülent Ecevit Anadolu Lisesi'nde aldı,  ardından, İngiltere'nin sayılı üniversitelerinden University of Nottingham'da, İnsan Genetiği bölümünde ana dal eğitimini almıştır. Üniversitenin bölümünden yüksek dereceyle mezun olmasının ardından, Güney Kıbrıs'ta bulunan, Nöroloji ve Genetik Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak, alanında uzmanlığını almaya hak kazanmıştır.

Çeşitili tüp bebek merkezlerindeki deneyimlerinin ardından, Dr. Firdevs önderliğindeki Mucize Ekip Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde, embriyolog olarak başarılarını sürdürmektedir. Embriyoloğumuz Ayşe Liman özellikle hücre ve embriyo dondurma & çözme işlemlerindeki deneyimi ile ve de, Embriyoskop cihazındaki uzmanlığı ile, Klinik Embriyoloğumuzun sağ koludur.

 


Evrim ATTİLA

Evrim ATTİLA

Türk Hasta Koordinatörümüz


Evrim Attila, İstanbul'da dünyaya gelmiş ve üniversiteye kadar olan tüm eğitim hayatını İstanbul'da geçirmiştir. Sonrasında, mühendislik eğitimi almak için yurt dışına çıkmıştır. Mühendislik eğitiminin ardından, uzun yıllar çeşitli şirketlerde, üst düzey mevkilerde, başarıyla çalışmıştır. 

Çalışkanlığı, iş disiplini ve iletişim becerileriyle öne çıkan Evrim Attila, 2016 yılından bu yana, ekibimizin etkili üyelerinden biri olarak, Mucize Ekip Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde Türk Hasta Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Evrim Attila, hastalarımızın tedavilerinin başından sonuna, psikolojik açıdan onları rahatlatmakta ve süreçlerinin en mutlu şekilde tamamlanması için azami özen göstermektedir.


Tonguz Çakmak

Tonguz Çakmak
Embriyoloğumuz

Emre Soyalan

Emre Soyalan
Embriyoloğumuz

Nükte Erkan

Nükte Erkan
Genetik

Serpil Deren

Serpil Deren
Anestezist

Toni Emmerson

Toni Emmerson
İngiliz Hasta Koordinatörü

Sezish Thompson

Sezish Thompson
İngiliz Hasta Koordinatörü

Suzi Tino

Suzi Tino
İtalyan Hasta Koordinatörü

Theresa Frieß

Theresa Frieß
Alman Hasta Koordinatörü

Maya Gökdoğan

Maya Gökdoğan
Alman Hasta Koordinatörü

Luena Tosca

Luena Tosca
Arnavut Hasta Koordinatörü

Sofia Acar

Sofia Acar
Arap Hasta Koordinatörü

Tina Abbaspour

Tina Abbaspour
İngiliz Hasta Koordinatörü

Melda KUŞÇU

Melda KUŞÇU
Tüp Bebek Hemşiremiz

Deniz Ulaşer

Deniz Ulaşer
Tüp Bebek Hemşiremiz

Sibel

Sibel
Tüp Bebek Hemşiremiz

Merve Ataç

Merve Ataç
Organizasyon

Bahar Baltutar

Bahar Baltutar
Muhasebe


Araç Ulaşımları

Bahtiyar

Osman NUMANOĞLU


Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 03 13
Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.