Hemen arayın:
+90 533 874 24 14

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip | Mucize Ekip

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip

Tüp Bebek Uzman Doktorumuz


Uzman doktorumuz, Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP, 2000 yılında, Uludağ Üniversitesi Tıp fakültesi'nden, mezun olduktan sonra, 1.5 yıl kadar süreyle, Osmaniye Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekimlik yaptı ve Mersin Devlet Hastanesi'nde de 6 ay süreyle koroner yoğun bakımında ünitesinde çalıştı. 2003'de TUS ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'ne başladı. 2.5 yıl, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde görev aldıktan sonra, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, ihtisasın yarı süresini tamamlamak üzere çalışmaya başladı. 2008 yılında ihtisasını bitirdi ve Kıbrıs Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü'nde kadın doğum uzmanı olarak göreve başladı.

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip, kariyeri boyunca, Kadın Hastalığı-Sağlığı, Kadın Doğum ve Jinekoloji alanında yoğun çalışmalarda bulunmuştur. Erken Doğumun Nedenleri ve Menopozda Kemik Erimesinin Önlenmesi konularında yaptığı araştırmaları, yurt dışı yayın olarak kabul görmüştür. Jinekoloji alanındaki uzmanlığının yanında, Ultrasonografi, Laparoskopi konularındaki sertifikalarıyla birlikte, Yenidoğan Resüstasyonu, Ürojinekoloji, Infertilite ve Üreme Endokrinolojisi ve Histereskopi konularında, kapsamlı eğitimleri bulunmaktadır.

Kıbrıs Doğuş Tüp Bebek Merkezi'nde 6 yıl boyunca uzman doktor olarak çalışmasının ardından, halen Kolan British Hospital bünyesindeki Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'nde mucize ekip'i ile çalışmalarını sürdürmekte olan ve çocuk sahibi yaptığı binlerce hasta ile, Kıbrıs'ta Tüp Bebek alanında başarılarıyla önemli bir isim yapan Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip'in mutlu bir evliliği ve biri kız, biri erkek, 2 çocuğu bulunmaktadır.

Doktorumuzdan Mektup...

"Değerli anne ve baba adayları;
Ekibimizin ana amacı öncelikle sizin sağlığınıza olumsuz etki yapmadan, mümkün olduğunca fazla çifti, sağlıklı bebek sahibi yapabilmektir. Bu bağlamda 20 kişilik ekibimiz 7/24 büyük bir özveri ile çalışmaktadır.
Size daha iyi hizmet verebilmek için işlem öncesi detaylı olarak bilgilerinizi alıp, tüm testlerinizin tam olmasına gayret gösteriyoruz. Detaylara önem verdiğimiz taktirde başarı kaçınılmaz olacaktır.
İşlem öncesinde ve işlem sırasında tüm bilgiler hem direkt olarak hem de hasta koordinatörlerimiz tarafından size detaylı olarak verilecektir. Her türlü sorununuzda, her an bizlere ulaşabileceğinizi bilmenizi isteriz.
Sağlıklı yarınlara beraber ulaşabilmek dileğiyle..."

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi


İrem Berk

İrem Berk

Tüp Bebek Koordinatörümüz


Deneyimli hasta koordinatörümüz İrem Berk, 2005 senesinde, mühendislik fakültesini, yüksek dereceyle tamamlamış, dört yıllık üniversite eğitiminin sonrasında, aynı başarı seviyesiyle yüksek lisansını da alarak, eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisansın ardından, 2007 senesinden bu yana, Türkiye başta olmakla birlikte, Fransa ve farklı ülkelerde aldığı eğitim, seminer ve sertifikalarıyla kendisini alanında geliştirerek, uzmanlığını almıştır.

2012 yılından bu yana, uzman doktorumuz  Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz’un hasta koordinatörü olarak görevini sürdüren İrem Berk, tüp bebek tedavisi için Kıbrıs'ı ve merkezimizi seçen çiftlerin tüm ön hazırlık ve tedavi süreçleri ile yakından ilgilenmekte, bu duygusal anlamda zorlu tedavi sürecini, bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin akıllarına takılan her türlü sorularına getirdiği çözümler, yönlendirmeler ve psikolojik destek ile rahat bir tatil sürecine dönüştürmektedir. Tedavi sürecinde, ilaç kullanımlarından, test ve kontrollere kadar, her konuda çiftleri yönlendiren İrem Berk, tedavi sonrasında, doğuma kadar geçen sürede, hastalarımızın ihtiyaç duyduğu psikolojik desteğini sürdürmektedir.


Tarkan Çevirgen

Tarkan Çevirgen

Klinik Embriyoloğumuz


Uzman Embriyolog Tarkan Çevirgen, 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olmasının ardından, alanında yüksek lisansını yine Hacettepe Üniversitesi'nde tamamlamış ve Amerika'da, dünyaca ünlü, MD Anderson Cancer Research Center (Houston/Texas)'da gerçekleştirdiği uygulamalı staj programının ardından, mesleğini sürdürmek için Türkiye'ye geri dönüş yapmıştır.

Emb. Tarkan Çevirgen, Biyolog ve uzman embriyolog olarak meslek hayatına ilk olarak Ankara'da, AÜTF İbni-Sina Hastanesi'nde başlamış, ardından da sırasıyla; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Tüp Bebek Merkezi (Ankara), Florence Nithingale Hastanesi  İmminoloji, Hematoloji-Onkoloji, Genetik Tanı ve Araştırma Merkezi (İstanbul), Kavaklıdere Nisan Tüp Bebek Merkezi (Ankara), Özel Anadolu Hastanesi (Antalya), Universal Diyarbakır Hastanesi, Gynolife Tüp Bebek Merkezi'nde görev yapmıştır. 2013 yılından bu yana, Kolan British Hospital (Kolan Hastanesi) bünyesinde, uzman embriyolog ve embriyoloji laboratuvarı sorumlusu olarak görevini sürdürmektedir.

tarkan çevirgen klinik embriyolog sertifikası


Ayşe LİMAN

Ayşe LİMAN

Embriyoloğumuz


Kuzey Kıbrıs, Gazimağusa şehrinde doğan, mucize ekibimizin çalışkan ve sıcak kanlı üyesi, Embriyolog Ayşe Liman, lise eğitimini Bülent Ecevit Anadolu Lisesi'nde aldı,  ardından, İngiltere'nin sayılı üniversitelerinden University of Nottingham'da, İnsan Genetiği bölümünde ana dal eğitimini almıştır. Üniversitenin bölümünden yüksek dereceyle mezun olmasının ardından, Güney Kıbrıs'ta bulunan, Nöroloji ve Genetik Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimini de tamamlayarak, alanında uzmanlığını almaya hak kazanmıştır.

Çeşitili tüp bebek merkezlerindeki deneyimlerinin ardından, Dr. Firdevs önderliğindeki Mucize Ekip Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde, embriyolog olarak başarılarını sürdürmektedir. Embriyoloğumuz Ayşe Liman özellikle hücre ve embriyo dondurma & çözme işlemlerindeki deneyimi ile ve de, Embriyoskop cihazındaki uzmanlığı ile, Klinik Embriyoloğumuz Tarkan Çevirgen'in sağ koludur.

 


Hasta Danışmanımız

Evrim ATTİLA


Halkla İlişkiler

Billur ÖZDENOĞLUAnestezi ve Reanimasyon Uzmanımız

Uzm. Dr. Feyza YAYCI


Anestezi Teknisyenimiz

Dr. Vahide İMANÇER


Üroloji Uzmanımız

Op. Dr. Erol UÇANER


- Hemşirelerimiz -

Pınar Alıcı ÖZER

Pınar Alıcı ÖZER
Tüp Bebek Hemşiremiz

Semra BAĞRIAÇIK

Semra BAĞRIAÇIK
Tüp Bebek Hemşiremiz


Hasta Bakıcılarımız

Özgül KURT

Leyla EROL


Araç Ulaşımları

Mevlüt TİP

Mehmet ŞEN

Savaş ALTUNER


Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 24 14
Whatsapp ile ücretsiz arayın / mesaj atın

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Koordinatörümüz

Tarkan Çevirgen Kıbrıs Tüp Bebek

Tarkan Çevirgen
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.