Hemen arayın:
+90 533 874 03 13

Tüp Bebek Nedir ve Nasıl Yapılır?

Tüp Bebek Nedir ve Nasıl Yapılır?

Tüp bebek nedir demeden önce, Tüp Bebek yöntemine başvuran çiftler genellikle infertilite durumuyla karşı karşıya olan çiftlerdir. Bebek sahibi olamama yani infertilite dediğimiz durum, düzenli birliktelikleri olan çiftlerin, uzun süredir korunma yöntemlerini uygulamamalarına rağmen, bir yıldan daha uzun süredir, hiçbir şekilde gebelik elde edememiş olmaları durumudur. Bu süreç, çiftler için psikolojik olarak oldukça zor bir süreçtir. Özellikle kadının ruh hali, gebelik için çok önem taşıyabilmektedir. Dolayısıyla, bir türlü gebe kalamama ve bu durumdan ötürü girilen sıkıntı ve depresyon duygusu, bazen gebeliğin oluşmasını daha da zora sokabilmektedir.

Bahsedilen süreci yaşayan çiftlerin, öncelikli olarak üreme fonksiyonlarının kontrolden geçmesi gerekmektedir. Gebeliği engelleyen, tiroid dengesizliği, kilo, tüplerin tıkalı olması vb. herhangi bir genetik ya da fizyolojik durum var mı, var ise ilaç tedavisiyle düzelebilir mi bakılmalıdır. Elde edilen sonuçlara bakılarak, direk tüp bebek tedavisi uygulamasına geçilebilir ya da yumurtlama destekleyici bir tedavi önerilir.

Peki Tüp Bebek dediğimiz yöntem nasıl uygulanır ve kimlere uygulanır?

Tüp bebektedavisi, yumurtlama fonksiyonlarında problem olan, nedeni bilinmeyen infertilite tanısı konan, tüplerinde sorun yaşayan ya da polikistik over sendromu, endometriozis vb. gibi gebeliği engelleyen durumları yaşayan kadınlarda ve spermlerinde hareket azlığı, miktar azlığı ya da yavaşlık olan erkeklerde başarıyla uygulanmaktadır.

Anne adayının, çeşitli hormon preparatları geliştirilen ve arttırılan yumurtaları, istenilen olgunluğa eriştiğinde, uzman doktor tarafından toplanır ve baba adayından alınan sperm ile laboratuvar ortamında dölleme gerçekleştirilir. Embriyolar 3 ya da 5 günlük olduklarında ise, kadının rahmine transfer edilir.
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde başarıyla uygulanan Tüp Bebek aşamaları için alttaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz;

Çeşitli nedenlerden ötürü, yumurtlama fonksiyonlarını kısmen ya da tamamen yitirmiş, menopoza girmiş, kendi yumurtalarıyla bebek sahibi olma şansı kalmamış kadınlara da yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavisi sayesinde anne olabilme imkanı sunuyoruz.
Yumurta donasyonu hakkında daha detaylı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz;

Kadınlara yaşanan benzer sağlık sorunlarından ya da genetik nedenlerden ötürü, sperm üretimi durmuş erkekler de, merkezimizde başarıyla uygulanan, sperm donasyonu ile tüp bebek tedavisi sayesinde, sağlıkla baba olabilmektedirler.
Sperm donasyonu hakkında daha detaylı bilgi için alttaki sayfamızı ziyaret edebilirsiniz;

Kıbrıs tüp bebek merkezi fiyatları ve tedavi detaylarını öğrenmek için, bize +90 533 874 03 13 telefonumuzdan veya alttaki iletişim formumuzdan ulaşınız.


Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 03 13
Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sezen ATAL Kıbrıs Tüp Bebek

Sezen ATAL
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.