Hemen arayın:
+90 533 874 03 13

Tüp Bebek

Tüp Bebek

İnfertilite, yani bebek sahibi olamama çiftlerin 1 yılı aşkın süredir birlikte olması ve hiçbir korunma yöntemi kullanmamasına rağmen çocuk sahibi olamamaları durumudur. Bu şikayetle gelen hastalar öncelikle belirli tetkiklerden geçirilir. Erkeğin spermiogramı, kadının hormonal düzeyi, kadının tüplerinin açık olup olmadığı, rahim yapısı, yumurtalıkların durumu yakından incelenir. Tespit edilen duruma göre ya direk tüp bebek tedavisi uygulanır veya yumurtlama tedavisi ve aşılama denenir.


Tüp bebek nedir?

Kıbrıs'ta Tüp Bebek uygulaması, Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde başarıyla gerçekleştirilen, kadından toplanan yumurtaların vücut dışında ve laboratuvar ortamında erkekten alınan spermle döllendirilmesi ve elde edilen embriyoların 2-5 gün sonra kadının rahmine yerleştirilmesi olayıdır. Laboratuvar ortamında gerçekleştirilen döllenme kendiliğinden, In Vitro Fertilizasyon ile veya insan eliyle tek yumurta içine sperm verilmesiyle, Mikroenjeksiyon ile sağlanır. Her ikisi de birer tüp bebek yöntemidir.

Son yıllarda uygulanmaya başlanan Mikroenjeksiyon, sperm sayısının düşük olması ve hatta menisinde hiç sperm olmamasına karşın, testisinde sperm bulunan erkeklerin tedavisinde bir devrim olarak nitelendirilmektedir. Yumurta toplama işleminden önce kadına bazı hormon preperatları uygulanır. Burada amaç daha fazla sayıda yumurta elde etmek ve gebelik şansını arttırmaktır.

Tüp bebek yöntemi önceleri sadece tüpleri herhangi bir sebepten dolayı fonksiyon görmeyen kadınlara uygulanırken bugün Endometriosis, Polikistik Over ve nedeni açıklanamayan kısırlık durumlarında uygulanmaktadır. Hiç yumurtası olmayan kadınlar ve hiç spermi olmayan erkekler ile Genetik hastalık taşıyan çiftlerin tedavisinde,  yumurta donasyonu, sperm donasyonu ve embriyo donasyonu başarı ile uygulanmaktadır.

* Türkiye'de tüp bebek uygulamalarında; yasa gereği transfer edilen embriyo sayıları kısıtlanmıştır. Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak, yasal olarak 3 embriyo transferi gerçekleştirebilmekteyiz ve böylece çok daha başarılı sonuçlar elde edebilmekteyiz.

* Kıbrıs'ta Tüp bebek işlemine karar verme aşamasına kadar olan süre, zaman zaman çifltlerin pisikolojilerini olumsuz etkileyebilmektedir. Muhakkak gerekli psikolojik terapi verilmelidir. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak, geçirdiğiniz zor zamanları anlıyor, Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip ve Mucize Ekip'imiz, güler yüzlü tutumumuz ve hastaların her türlü sorularına verdiğimiz tatmin edici cevaplarımızla; gerek işlem öncesi, gerekse işlem sonrası hastalarımızın moralini en üst düzeyde tutmayı hedefliyoruz.

 

Tüp Bebek Tedavi Aşamaları

1. AŞAMA:

  • Çiftler, Kıbrıs'ta Tüp bebek işlemine karar verdiklerinde, kendileriyle yüzyüze, telefonla ya da yazışmalar üzerinden bir öngörüşme gerçekleştirilir.
  • İşleme başlamadan önce, mutlaka bir takım bulaşıcı hastalık testleri, hormon testleri başta olmak üzere, detaylı muayeneden geçirilirler.
  • Çiftlerdeki yumurta ve sperm durumunu olumsuz olarak etkileyecek, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzaklaşmaları önerilir.


2. AŞAMA:

  • Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'nde, Tüp bebek işleminin 2. evresinde, anne adayının yumurtalık ve rahim içi, adetinin 2. ya da 3. günü detaylı şekilde, ultrason eşliğinde incelenir.
  • Kadınlarda gebelik oluşumu üzerinde ciddi etkileri olan, FSH, E2, Prolaktin ve LH hormon testleri yapılır ve ardından  tüp bebek ilaçlarına başlanır. Tüp bebek ilaçları, yumurtaların büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmakta ve dolayısıyla da gebelik şansını arttırmaktadır. Bu tüp bebek ilaçları yaklaşık 10-12 gün kullanılmaktadır ve yumurta büyüklükleri istediğimiz boyuta geldiğinde, çatlatma iğnesi ile, oluşan yumurtalar çatlatılmaktadır.
  • Çatlatma iğnesinin üzerinden yaklaşık 36 saat geçmesiyle, olunlaşan yumurtalar, ultrasonografi ile ve kısa süreli bir anestezi altında, ağrısız ve kısa bir işlemle toplanır. Anne adayı hiç acı ya da sıkıntı hisstemez.

3. AŞAMA:

  • Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'mizde uygulanan tüp bebek işleminin 3. evresinde, baba adayından sperm örneği alınarak, en iyi spermler tek tek IMSI yöntemiyle seçilir ve olgun yumurtalar en iyi spermler ile döllenir.

4. AŞAMA:

  • Kıbrıs'ta tüp bebek işleminin 4. ve son aşamasında, döllemem işleminden 3 ya da 5 gün sonra, en iyi gelişen embriyolar, anne adayına transfer edilir. Transfer işlemi çok kısa ve aynı jinekolojik muayene gibi ağrısız bir işlemdir.

*Tüp Bebek işlemi için, Kıbrıs'ta en fazla 1 hafta kalmanız yeterli olmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları

kıbrıs tüp bebek fiyatları ve tedavi detaylarını öğrenmek için, aşağıdaki telefon numaramızdan ve iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.


Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 03 13
Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sezen ATAL Kıbrıs Tüp Bebek

Sezen ATAL
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.