Hemen arayın:
+90 533 874 03 13

Yumurta Donörü Başvurusu

Yumurta donörü kime denir?

Yumurta donörü, düzenli ve sağlıklı yumurta üretimi olan genç kadınlardan, kendi yumurtaları ile gebe kalmayı sağlayamayan anne adaylarına, yumurta donasyonu tedavisi ile anne olabilmelerini sağlamak üzere, ilgili kriterlere uygun olan yumurtalarının, tüp bebek tedavisine uygun şekilde geliştirilip bağışlanmasına gönüllü olan kişidir. 

Bu süreçte, yumurta donorü olarak seçilmiş kişinin yumurtalıkları veya doğurganlığı kesinlikle zarar görmemektedir. Yumurta donörü olan kişiye yapılan işlemler ile ilgili oluşabilen büyük bir yanılgı da, yumurta donörünün yumurtalıklarına işlem yapıldığı veya alındığı yanlışıdır. Yumurta donöründen, sadece, her ay oluşan (her ay atılan) yumurta hücreleri toplanır, bu da tamamen acısız bir şekilde gerçekleşmektedir. Yumurta donörü aynı zamanda yumurta bağışçısı olarak da tanımlanabilir.

Yumurta donorü olabilmek için kriterler nedir?

Yumurta donörü olabilmek için, çok ciddi ve olmazsa olmaz kurallarımız mevcuttur.

  • İlk ve en öncelikli kriter, yumurta donörü olmak isteyen kişinin, Avrupa Üreme ve Embriyoloji Birliği ile Amerika Üreme Tıbbi Cemiyeti kriterlerine göre, hiçbir genetik ve bulaşıcı hastalık taşımaması gerekmektedir. Tüm bu gerekli kontrol ve testler ilk öncelikli olarak yapılmalıdır.
  • Yumurta bağışçısı olarak sadece 18-26 yaş aralığındaki adayları kabul ediyoruz.
  • Bağışçının sağlıklı yumurta üretimi olmalıdır, isteyeceğimiz hormon testleri ile yumurta sağlığı kontrol edilir.
  • Yumurta donorü, madde ve ilaç bağımlılığı olmayan, vücut ölçüleri, sağlıklı sınırlar içinde olan kadın adaylar arasından seçilir.

Nasıl yumurta donörü olunur?

Yumurta bağışı yapmak, yani yumurta donorü olmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, yumurta donörü başvuru sayfamıza ulaşın, başvuru formumuzu  eksiksiz doldurup gönderin. Eğer yumurta donörü (bağışçısı) kriterlerimize uygun iseniz, detayları görüşmek üzere en kısa sürede e-posta veya telefon yoluyla sizinle irtibata geçeceğiz.

Ayrıntılı bilgi almak için;
+90 533 874 03 13

NOT: Başvuru formuna gireceğiniz bilgiler, kesinlikle gizli kalacaktır.
Başvuru formunda eksik bırakılan kısımlar olursa, başvurunuz değerlendirmeye alınmayabilecektir.


<< DONÖR BAŞVURU SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ >>
Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sezen ATAL Kıbrıs Tüp Bebek

Sezen ATAL
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.