Hemen arayın:
+90 533 874 03 13

Yumurta Dondurma

Yumurta Dondurma

Günümüzde kadınlar, gerek kariyer planları gerekse evlenme yaşının ilerlemesi gibi nedenlerden ötürü bebek sahibi olmayı ertelemektedirler. Bu durum da ilerleyen yaş ile birlikte, yumurta kalitelerinde ve sayılarında, dolayısıyla da doğurganlık oranlarında azalmaya neden olmaktadır. Kemoterapi, radyoterapi gibi yumurta kalitesini etkileyen uygulamalar, sağlık problemleri, cerrahi uygulamalar ve ailede erken menopoz öyküleri ile bu oran maalesef ki daha da düşmektedir. Kıbrıs'ta, merkezimizde uygulanan yumurta dondurma işlemi, bu gibi durumları yaşamak zorunda olan kadınların ileriki zamanlarda çocuk sahibi olmak için sıkça başvurdukları bir yöntemdir.


Yumurta Dondurma Kimlere Uygulanabilir?

* Kariyer planları ya da uzun eğitim dönemleri nedeniyle, bebek sahibi olmayı erteleyen genç kadınlara,

* Kemoterapi, Radyoterapi vb. gibi, doğurganlığı etkileyebilecek tedaviler görmesi gereken kadınlara,

* Mevcut durumda evli olmayan ya da henüz çocuk sahibi olmayı düşünmeyen ve  dolayısıyla, ileride bebek sahibi olma konusunda endişeleri olan kadınlara, 


Yumurta Dondurma Aşamaları

  • Yumurtaları toplanacak kadınlarıa öncelikli olarak, sigara, alkol gibi, yumurta yapısını bozabilecek davranışlardan uzak durmaları tembih edilir.
  • Adetinin 2. ya da 3. günü başlanmak üzere, kadına yaklaşık 10-12 gün süreyle kullanacağı, yumurta geliştirici ve arttırıcı ilaçlar başlanır. 
  • Uygulanan iğnelerle büyütülen yumurtalar, istenen büyüklüğe geldiğinde, özel bir ilaçla çatlatılır ve çatlayan yumurtalar 36 saat içerisinde toplanır. Buraya kadar olan tüm uygulamalar standart tüp bebek uygulamaları aynı olmaktadır. Daha detaylı bilgi için tüp bebek sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Kadından alınan yumurtaların olgun olanları seçilir ve özel tekniklerle dondurma işlemi uygulanır.
  • Dondurulan yumurtalar 3-5 yıl süre ile, bozulmaya uğramadan saklanabilir.

* Yumurta Dondurma işlemi için Kıbrıs'ta kalmaya gerek olmamaktadır. Kıbrıs'a günübirlik gelmek yeterli olmaktadır.

yumurta dondurma fiyatları ve süreç ile ilgili olarak, aşağıdaki telefon numaramızdan ve iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.


Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 03 13
Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Uzm. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Genel Koordinatörümüz

Sezen ATAL Kıbrıs Tüp Bebek

Sezen ATAL
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.