Hemen arayın:
+90 533 874 24 14

Blog Makalelerimiz Sayfa 3

Hafta Hafta Gebelik - 5. HAFTA

Hafta Hafta Gebelik - 5. HAFTA

Gebeliğinizin 5. haftasında; halsizlik, kokulara hassasiyet, bulantı, göğüslerde hassasiyet gibi şikayetler devam etmektedir ancak embriyonun gelişimi büyük bir hızla gelişmektedir ve organların oluşmaya başlamasıyla birlikte, hücre tabakaları farklılaşmaktadır. Gebeliğinizin 5. haftasında, yani tüp bebek tedavinizin üzerinden 3 hafta geçmişken, bebeğiniz 1.5mm civarında, bir kalem ucu büyüklüğündedir. 5. gebelik haftasına ulaşan embriyonuzun artık ana hatlarıyla vücudu oluşmaya başlar. En üst tabakada oluşan oluk, daha sonra anne karnındaki bebeğin omurgasının, omurilik sinirleri ve beyninin gelişeceği nöral tüpü oluşturmak üzere kapanır. Embriyonuzun merkezinde oluşan kabartıdan bebeğinizin kalbi gelişir. 5. haftanızın sonunda hem embriyoda hem de plasentada erken kan elemanları ve kan damarları oluşur. Bebeğinizin ilk oluşan organ sistemi, dolaşım sistemidir ve ilk kalp atımları döllenmeden…

Gebelikte Sigara Kullanımı ve Zararları

Gebelikte Sigara Kullanımı ve Zararları

Günümüzde sigaranın zararları herkes tarafından bilinmesine rağmen, Dünya Sağlık Örgütü'nün istatistiklerine göre tahmini 3 yetişkinden biri sigara kullanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptığı açıklamaya göre birçok ülkede akciğer kanseri sıklıkla görülmektedir ve bu hastalık sigaranın sebep olduğu ölümcül sonuçlardan sadece bir tanesidir. Sigaranın vücuttaki tüm doku ve organlara sayılamayacak kadar çok zararı vardır. Ancak elbette, sigaranın en büyük zararını %10-15 zeka geriliği riski ile anne karnındaki bebek görür. Gebelik sırasında içilen, az gibi görünen günde 1-2 adet sigaranın bile anne karnındaki bebek üzerinde ciddi zararlı etkileri vardır. Anne adaylarının bu konuda daima bilinçli olmaları ve sigaranın vereceği zararlarla ilgili, doktorlarının uyarılarını dinlemeleri gerekmektedir. Hamilelik sürecinde içilen sigaranın verebileceği başlıca zararlara bakarsak: Rahimdeki arter…

Hamilelikte Yapılan Beslenme Hataları

Hamilelikte Yapılan Beslenme Hataları

Gebelikte sağ­lık­lı bes­len­mek be­be­ğin bü­yü­yüp ge­liş­me­si ve dün­ya­ya sağ­lık­lı bir şe­kil­de gel­me­si için çok önem­li. Anne adayları tarafından yapılan, en sık karşılaşılan beslenme hatalarından bazıları.

Menopoz - Erken Menopoz

Menopoz - Erken Menopoz

Kadının adetlerinin kesilmesi olarak tarif edebileceğimiz menopoz; 48 ile 52 yaşlar arasında yoğunlaşmıştır ve yumurtaların tükenmesi, adetin durması anlamındadır. Menopoza girmiş ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan kadınlar, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi'nde, yumurta donasyonu ve konusunda uzman doktorumuz Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip sayesinde annelik duygusunu yaşayabilmektedir.

Gebelik Süresince Yapılması Gereken Tetkikler

Gebelik Süresince Yapılması Gereken Tetkikler

Gebelik tespit edildiğinde annenin kan düzeyi, kan grubu, karaciger ve böbrek fonksiyon testleri ile idrar tetkiki yapılmalıdır. Gebelik oluştuktan sonra da folik asit kullanılmaya devam edilmelidir.

Hemen Doktorunuza Ulaşın

Doğru teşhis ile sizin için gerekli tedaviyi ve maliyetini öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsiniz.

+90 533 874 24 14
Whatsapp ile ücretsiz arayın / mesaj atın

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip Kıbrıs Tüp Bebek

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip
Tüp Bebek Uzman Doktorumuz

İrem Berk Kıbrıs Tüp Bebek

İrem Berk
Tüp Bebek Koordinatörümüz

Tarkan Çevirgen Kıbrıs Tüp Bebek

Tarkan Çevirgen
Klinik Embriyoloğumuz

Ayşe LİMAN Kıbrıs Tüp Bebek

Ayşe LİMAN
Embriyoloğumuz

Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekYumurta DonasyonuMenopoz, turner sendromu ve yumurtaların yetersiz kaldığı diğer durumları yaşayan kadınlar, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavimiz ile, %85'i aşan başarı oranlarımızla anne olabiliyorlar.
Sperm Donasyonu Kıbrıs Tüp BebekSperm DonasyonuSperm Donasyonu, çeşitli nedenlerle sperm üretimi durmuş, sağlıklı ya da yeterli sperm üretimi şansı bulunmayan, azospermi ve benzeri sorunları yaşayan erkeklerin sağlıkla bebek sahibi oldukları tedavimizdir.
Tüp Bebek Kıbrıs Tüp BebekTüp BebekTüp Bebek, bir yılı aşkın süredir, hiçbir korunma yöntemi kullanmamalarına rağmen, çeşitli sebeplerden bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu, başarıyla gerçekleştirdiğimiz tedavimizdir.
IMSI Kıbrıs Tüp BebekIMSIIMSI, standart tüp bebek tedavilerin çok üzerinde gebelik oranını sağlamak amacıyla, morfolojik açıdan gebelik sağlama olasılığı en yüksek sperm hücresinin seçilmesi işlemidir.